صفحه اصلی پایگاه خبری همیار دانش بنیان خانه خلاق همیار دانش بنیان

معرفی کارخانه نوآوری کرمانشاه

معرفی کارخانه نوآوری کرمانشاه واحد تولید محتوا -3
16 آبان 1402
263 بازدید
معرفی کارخانه نوآوری کرمانشاه

 

کارخانه نوآوری کرمانشاه با در نظر گرفتن همه‌ی نیاز‌های لازم برای رشد یک واحد کسب ‌و کاری کوچک، اقدام به جمع آوری زیرساخت‌ها در کنار هم نموده است. این کارخانه نوآوری با هدف افزایش رقابت پذیری کسب و کارهای فناورانه و نوآورانه با ارائه خدمات حمایتی، استفاده کارآمد از منابع اکوسیستم نوآوری، توسعه جامعه کسب و کارهای نوآورانه و پرورش فرهنگ نوآوری در استان کرمانشاه مشغول به فعالیت است.

بخش های مختلف این کارخانه نوآوری شامل:

·         شتاب‌دهنده نیروی غرب:

این شتابدهنده به عنوان شتاب‌دهنده تخصصی هوشمند سازی، فعالیت خود را به طور رسمی از  سال  ۱۳۹۹ برای پرورش ایده‌ها، استارتاپ ها و شرکت های نوآور آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر اینترنت اشیا در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزار حمایت می‌کند. حیطه تخصصی شتابدهنده هوشمند سازی، نرم افزار، سخت افزار، هوش مصنوعی، کشاورزی، اینترنت اشیا و مخابرات می باشد.

 

·         شتابدهنده فناوری TIC:

این شتابدهنده یک مرکز جهت سرمایه گذاری و شتابدهی استارت آپ های حوزه فناوری می باشد در این مرکز خدمات مدیریت فناوری ارائه می گردد و تمرکز آن بر روی ایده های حوزه ICT می باشدجامعه هدف این مرکز تمامی افراد خلاق و با روحیه کار تیمی است. هر استارت آپ شش ماه در شتابدهنده بر روی ایده خود کار خواهد کرد و در این مدت علاوه بر سرمایه گذاری مستقیم از خدمات منتورینگ ، مشاوره، فضای همکاری و ..‌. برخوردار خواهد شد. در این مدت کمک می‌شود تا به رشد کافی برسند و بتوانند در مراحل بعدی با برقراری ارتباط با شبکه های سرمایه گذاران، سرمایه لازم برای رشد و ادامه راه استارت آپ های زیرمجموعه خود جذب نمایند.

 

·         مرکز آموزش های تخصصی نیروی غرب:

مرکز آموزش های تخصصی نیروی غرب فعالیت خود را از سال ۹۵ با اخذ مجوز های لازم آغاز کرد. این مرکز با تکیه بر سه دهه فعالیت شرکت مادر خود یعنی "نیروی غرب" در زمینه مخابرات، فن آوری اطلاعات ، اتوماسیون صنعتی و کشاورزی هوشمند توانسته نام خود را به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز آموزش مهارت محور غرب کشور مطرح کند.

اهداف مرکز آموزش های تخصصی نیروی غرب: برگزاری دوره های کاربردی اشتغال محور، برگزاری توریسم آموزشی، برگزاری دوره های بین المللی، برگزاری دوره های حضوری و مجازی

 

·         فضای کار اشتراکی کیوبی کو:

این مجموعه یکی از فضاهای کار اشتراکی گلخانه ای، در غرب کشور است که شتابدهنده ها و مراکز نوآوری، بخش تحقیق و توسعه (R&D) و بخش آموزش های تخصصی مهارت محور از اجزاء تشکیل دهنده این مجموعه هستند که به شکلی پویا باهم در ارتباط اند.

 

 

دیدگاه ها(0)